Cis Pośredni “Hillii”

Taxus Media “Hillii” / Cis Pośredni “Hillii” jest to odmiana cisa pośredniego o średnio silnym przyroście rocznym. Przekrój rośliny w początkowej fazie jest kolumnowy i regularny, później czasie rozrasta się na boki ku górze. Na wyprostowanych, lekko rozchodzących się pędach bardzo gęsto rosną niedługie ciemnozielone i błyszczące igły na górnej warstwie, a matowe i jasnozielone od spodu. Drewno z cisów nie posiada żywicy, jest dość elastyczne i bardzo twarde. Kwiaty męskie występują na zeszłorocznych gałązkach. Cis pośredni Hillii jest klonem męskim, dlatego nie zawiązuje nasion otoczonych charakterystyczną czerwoną osnówką.

‘Hillii’ to dmiana odporna na mrozy, dobrze rośnie w cieniu, jak i na stanowiskach słonecznych oraz odsłoniętych. Odporna na zanieczyszczenie powietrza i okresowe przesuszenia. Rośliny preferują gleby żyzne, torfowe, przepuszczalne i wilgotne, słabiej rosną na glebach podmokłych bądź bardzo suchych. Uprawa cisa jest praktycznie bezproblemowa ponieważ jest to roślina, która dostosuje się do prawie każdych warunków panujących w ogrodach.
Ze względu na kolumnowy zwarty przekrój, bardzo dobrze znoszą częste strzyżenia dlatego odmiana szczególnie polecana jest do stosowania na zimozielone żywopłoty, zarówno te formowane strzyżone jak i nieformowane. Jest niezastąpiona w miejscach cienistych, po kilku latach pielęgnacji tworzy gęste, zielone żywopłotowe przegrody. Aby krzewy stworzyły piękny zwarty żywopłot sadzimy rośliny w rzędzie w 30-35cm odstępach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5