Laurowiśnia wschodnia  ‘Rotundifolia’

Laurowiśnia wschodnia  “Rotundifolia”/ Prunus laurocerasus ‚Rotundifolia’ jest to zimozielony, wysoki  krzew, który jeśli tylko ma sprzyjające warunki potrafi osiągnąć nawet ponad 3 metry wysokości i około 1,5 metra szerokości. Jest to roślina zwarta, dość smukła, której sztywne pędy mocno się rozgałęziają. Głównym atutem tego krzewu są bez wątpienia jego duże,  piękne i  błyszczące jasnozielone liście o  lekko jajowatym kształcie,  a także białe, pachnące, drobne kwiaty, które skupiają się w pionowo wyrastających gronach. Roślina ta zawiązuje czarne kuliste owoce jednak w naszym klimacie zdarza się to jednak dość rzadko.

Laurowiśnia wschodnia, charakterystyczny gęsty pokrój, szybki przyrost jak również duża tolerancja na przycinanie powoduje, iż rodzaj tej laurowiśni szczególnie polecany jest na żywopłoty, jak również jako formowany soliter w naszych ogrodach. Pierwsze cięcie należy wykonać na wiosnę, po zakończeniu okresu porannych przymrozków. Drugie cięcie można wykonać jesienią, ale na tyle wcześnie żeby rośliny zdążyły zagoić rany przed pierwszymi przymrozkami. Można również użyć specjalnej pasty, którą smaruje się miejsca po cięciu.  Aby roślina ta bujnie rosła potrzebne jest stanowisko słoneczne bądź zacienione i zwykła ogrodowa dobrze przepuszczalna  ziemia.

Krzewom tym nie przeszkadza również sadzenie w sąsiedztwie innych  roślin ogrodowych.  Należy również pamiętać, że krzew ten nabiera mrozoodporności z wiekiem , dlatego na początku trzeba zadbać by podczas siarczystych mrozów i zimnych suchych wiatrów roślina była okryta. Nawet jeśli dojdzie do przemarznięcia nielicznych pędów, krzewy te na wiosnę bardzo szybko potrafią się zregenerować. Podsypywanie ich korą sosnową dodatkowo chroni system korzeniowy tej rośliny przed nadmiernym przesuszeniem oraz przed zmarznięciem.

Aktualnie dostępne krzewy w następujących cenach:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10